NaslovnicaRukometKraj - End !

Kraj – End !

Kraj!! Utakmica 427, a golova 12 565 !Foto:M. Dudaš

Kraj – End! MAKARSKA 2016. – 19. međunarodni rukometni turniru je “donio” – 4 dana rukometa, 144 ekipe 55 muških i 89 ženskih, iz 68 kluba, 10 zemalja sudionica, čak 427 utakmica i 12 565 pogodaka.

Podijeljeno je ukupno 24 pehara i 394 medalje, a najveći trofej “Makarsko Sunce” odnio je mađarski Bajnok DSE, pobjednik u dvije kategorije. Utakmice su se odigravale na čak 8 terena sa početkom od 08.45h pa do 19.45h. Najčešća pauza je bila u periodu od 13h-15h radi prejakog sunca, dok se u gradskoj sportskoj dvorani igralo bez prestanka. Za zdravlje sportaša su brinuli doktori/liječnici, kojima je za ovu priliku bio osiguran šator u organizaciji Makarskog crvenog križa , kako bi im olakšao cjelodnevni boravak na terenima.

Ekipe koje su sudjelovale:
1. BRUCK/MUR AUSTRIA
2. BRUCK/MUR AUSTRIA
3. NORDSTRAND IF NORVEŠKA/ Norway
4. KOLBOTN NORVEŠKA/Norway
5. FROGNER IL NORVEŠKA/Norway
6. ULLKISA NORVEŠKA/ Norway
7. LILLEHAMMER NORVEŠKA/Norway
8. BOLER NORVEŠKA/ Norway
9. AFSK NORVEŠKA/ Norway
10. SNAROYA SK NORVEŠKA/ Norway
11. HASLUM NORVEŠKA/ Norway
12. KFUM NORVEŠKA/ Norway
13. ZELENE DOLINE ŽALEC SLOVENIA
14. KRIM OLIMPIJA SLOVENIA
15. MOKERC IG SLOVENIA
16. IB IZOLA SLOVENIA
17. OLIMPIJA SLOVENIA
18. ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK SLOVENIA
19. IZOLA SLOVENIA
20. KRIM SLOVENIA
21. ŠEMPETER VRTOJBA SLOVENIA
22. BAJNOK DSE MAĐARSKA/HUNGARY
23. SZOMBATHELYI KKA MAĐARSKA/HUNGARY
24. FERENCVAROSI TC MAĐARSKA/HUNGARY
25. FERENCVAROSI TC MAĐARSKA/HUNGARY
26. DEBRECENI VC MAĐARSKA/HUNGARY
27. DEBRECENI VC MAĐARSKA/HUNGARY
28. CSEPEL DSE MAĐARSKA/HUNGARY
29. CSEPEL DSE MAĐARSKA/HUNGARY
30. SC MOLETAI LITVA/LITHUANIA
31. SC MOLETAI LITVA
32. ZARASAI SC LITVA
33. ALYTUS SRC LITVA
34. UTENA DSC LITVA
35. HC ARSENAL TAURENI RUMUNJSKA/ROMANIA
36. HK MALMO ŠVEDSKA/SWEDEN
37. HK MALMO ŠVEDSKA
38. POGON 1945 ZABRZE POLJSKA/POLAND
39. POGON 1945 ZABRZE POLJSKA
40. UKS BUKOWIA POLJSKA
41. MEĐUGORJE BOSNIA AND HERZEGOVINA
42. SLOBODA BiH
43. IZVIĐAČ BIH
44. IZVIĐAĆ BIH
45. TUZLA BIH
46. KOZARA MLIJEKOPRODUKT BIH
47. ŽEPČE BIH
48. KATARINA BIH
49. SPLIT HRVATSKA /CROATIA
50. DUGO SELO 55 HRVATSKA
51. IVANIĆ HRVATSKA
52. VRANJIC PETASON HRVATSKA
53. TROGIR HRVATSKA
54. DALMATINKA HRVATSKA
55. METKOVIĆ HRVATSKA
56. METKOVIĆ 1963 HRVATSKA
57. ORKAN HRVATSKA
58. HRVATSKI DRAGOVOLJAC HRVATSKA
59. JERKOVAC HRVATSKA
60. JERKOVAC HRVATSKA
61. SAMOBOR HRVATSKA
62. ŽARK SPLIT HRVATSKA
63. VUKOVAR HRVATSKA
64. SOLIN HRVATSKA
65. SPLIT 2010 HRVATSKA
66. DARDA HRVATSKA
67. TROGIRKA HRVATSKA
68. HOTELI MAKARSKA HRVATSKA

Osvajači medalja u svim kategorijama:
Muški, 98./99: 1. Škofljica (Slo) 2. Metković 1963 (Cro), 3. Nordstrand(Nor)…
Muški, 00./01: 1. Hrvatski dragovoljac (Cro), Izviđač (BIH), 3. Izola (Slo)…
Muški, 02./03: 1. Ferencvaroš(Hu), 2. Izviđač (BIH), 3. Mokerc (Slo)…
Muški, 04./05: 1. Mokerc (Slo), Izv iđač (BIH), Debrecen (Hu)…
Djevojčice 98./99: 1. Dalmatinka (Cro), 2. Szombathely (Hu),  3. Šempeter(Slo)…
Djevojčice 00./01: 1. Haslum (No), 2. Žalec (Slo), 3. Krim (Slo)…
Djevojčice  02./03: 1. Bajnok DSE (Hu) 2. Szombathely (Hu), 3. Ferencvaroš(Hu)….
Djevočice  04./05: 1. Bajnok  DSE, 2. Ferencvaros, 3. Debrecen

Osim pobjednika i pobjednica svakako treba spomenuti i djelitelje pravde koji nisu imali baš lagan zadatak s obzirom da su ekipe bile sve više izjednačene kako se bližio kraj turnira. Koliko su bile jednake govori i podatak da su se izvodili i sedmerci za prolaz, kao i da je odlučivala gol razlika za prolazak skupine. Sudački parovi su redom bili : Čedić – Duraković , Širić – Mulahasanović , Blesić-Presek ,Nives Jakus – Rajković ,Anušić-Milardović- Mirjana Bekavac , Gagula – Zorko – Božiković, Ljubičić – Marton , Prelčec – Josić – Parađina-Mikelić Domac – Lončar , Marija Blažević – Andrea Horvat.

AKCIJA ZA VUKOVAR – Humanitarnom akcijom, prodajom majica i kapa turnira, 13.500 kuna je donirano gradu Vukovaru za obnovu Vodotornja, a ček je uručen posljednje večeri  predstavnicima ŽRK Vukovar.

Nastup Makaranki “nije bio baš sjajan” ali su boje hrabro branile :
2000./01: Mia Juričić, Tea Rudelj, Marieta Alagić, Ema Bekan, Ivana Matić, Mila Žarnić, Marta Bojka, Marta Mišković, Klara Andrijašević, Ivana Selak, Lila Bajić.
2002./03: Mia Đuvelek, Nina Juričić, Iris Talaja, Angelina Vranješ, Iva Ševelj, Mia Bandur, Danijela Vujčić, Ana Šalinović, Laura Vrdoljak, Domina Drapić, Mia Perić, Mia Jujnović, Katja Matić, Petra Glavina, Nina Puharić, Maja Gujinović, Marta Blažević.
2004./05: Luce Ravlić, Magdalena Ravlić, Marinela Pavlinović, Viki Vranješ, Kike Selak, Tone Kajtazi, Laura Kuzmanić, Iva Kovač, Emilija Gazić, Sara Vukić, Lana Sučić, Iva Žarnić, Petra Jurilj, Zdravka Vrebac, Luce Cvitanović, Sonja Pavlinović, Lucija Tomašević, Berta Kapović, Iva Stipičević, Ana Stipičević, Hana Bekan, Karla Ivanac.

I za kraj turnira nagrade za najbolje igrače/ce, mistera i missice su “pokupili” :
Miss – Lijana Vichrovaite (Litva)
Druga pratilja – Živa Sorec (Slo)
Prva pratilja – Juliana Chodorovska (Polska)
Mister – Marin Sušak (Hrvatska)
Drugi pratitelj – Edi Pekarić (Bih)
Prvi pratitelj – Marko Jakić (Hrv)
Najbolji igrač M98/99: Ivan Medić (Metković)
Najbolji vratar M98/99: David Pekač ( ŠD Škofljivica)
Najbolji strijelac M98/99: Luka Vučić (Metković)
Najbolji igrač M 00/01: Hrvoje Urličić (Hrv.dragovoljac)
Najbolji vratar M 00/01: Ivan Herce (Izviđač)
Najbolji strijelac M 00/01: Hrvoje Urličić (Hrv.dragovoljac)
Najbolji igrač M 02/03: Ivano Pavlović ( Izviđač)
Najbolji vratar M 02/03: Tim Markovič (ŠD Škofljica)
Najbolji strijelac M 02/03: Ferencvaroš br.5
Najbolji igrač M 04/05 : Zlatko Ševo (Izviđač)
Najbolji vratar M 04/05: Mark Ferjan ( Mokerc1)
Najbolji strijelac M 04/05: Luka Milešević (Mokerc1)

Na koncu, ogromna promocija Grada Makarske i rukometa u svijetu , čak 19.godina zaredom – spremaju li nešto za jubilarnu 20 ostaje nam vidjeti.

Prethodni članakFinalni dan i razigravanja !
Sljedeći članakPlivanje s preponama

NAJČITANIJE OBJAVE